جستجو

چگونه به یخ میوه خشک در خانه؟ بدانید فرایند یخ خشک با مهندس TOPTION

Date:Jun 08, 2017

چگونه به یخ میوه خشک در خانه؟ بدانید فرایند یخ خشک با مهندس TOPTION

vacuum freeze drying machine.jpg

همانطور که همه ما شناخته شده است، مسدود فرایند خشک کردن بیشتر و بیشتر محبوب در مواد غذایی، میوه و صنعت سبزیجات است، به عنوان کالا برای نگهداری طولانی مدت آسان تر پس از پردازش انجماد خشک شدن، آنها را می توان به حالت اولیه بازگردانده و حفظ شیمیایی و بیولوژیکی آن ویژگی های پس از سیراب شده است.

پس چگونه ما میوه خشک یخ در خانه؟

vacuum freeze drying strawberry.jpg

1. انتخاب نوع غذایی که می خواهید به یخ خشک، مواد غذایی که غنی از مقدار زیادی از آب مناسب برای خشک شدن یخ است. مواد تشکیل دهنده خود را پس از پردازش کامل را حفظ خواهد کرد، این مواد غذایی را به خوبی می توانید نگه دارید.

2. شستشو مواد غذایی تا زمانی اطمینان تمیز، به قطع غذا به قطعات کوچک، مانند سیب، سیب زمینی و سایر میوه ها و سبزیجات به برش، بنابراین به عنوان آسان برای حذف رطوبت در مواد غذایی است.

3. غذا را در صفحات و یا سینی خشک کن یخ خلاء. محل توزیع شده، آنها را کمتر فشرده.

vacuum freeze dryer (1).jpg vacuum freeze dryer (2).jpg

4. قرار دادن صفحات یا سینی است که پر از مواد غذایی را به دستگاه خشک شدن یخ خلاء، پوشش شیشه زنگ. در صورت امکان، لطفا اطمینان حاصل شود که هیچ مواد غذایی دیگر در lyophilizer وجود دارد.

5. در طول فرآیند خشک شدن یخ، رطوبت در مواد غذایی خواهد تصعید اتفاق می افتد، تمام آب از مواد غذایی حذف خواهد شد. پایان پس از، فقط نیاز به قرار دادن یخ مواد غذایی خشک شده در کیسه های ذخیره سازی خود را و یا ظرف در بسته.

vacuum freeze drying fruit.jpg

ISO CE certification.jpg

بیشتر یخ خلاء خشک کردن سفارشی با توجه به نیازهای واقعی خود را، تماس استقبال مهندس TOPTION info@toptionlab.com برای کسب اطلاعات بیشتر.


یک جفت: کوتاه اسپری خشک کن گردباد جدا سفارشی کردن، چگونه به بهبود نسبت نمونه اسپری خشک کردن؟

بعدی: نحوه استفاده از هموژنایزر فشار بالا؟ آزمایشگاه جت هموژنایزر کننده